11
נוב

קרמיקה למטבח – להתאים את הקרמיקה לסגנון המטבח

קרמיקה למטבח – להתאים את הקרמיקה לסגנון המטבח

כל מי שנכנס למטבח ביתי, יכול מיד לזהות את מאפייני העיצוב שלו. כלומר, יש מטבחים שניתן לזהות כמעט מיד, אם הם מעוצבים על בסיס מודרני, מעוצבים על בסיס שמרני, האם מדובר במטבח כפרי או במטבח אנגלי וכדומה.

סממני העיצוב של כל מטבח אמורים להשתלב ביחד על מנת שיהיה ניתן לאפיין ולהציג סוג מסוים של עיצוב. כלומר, אם אנחנו נניח רוצים לעצב מטבח באופן מודרני, סביר להניח שכל החלקים בו יהיו מקושרים בצורה כזו או אחרת, יהיו מעוצבים על אותו בסיס. אנחנו לא נבחר ארונות בסגנון אחד וקרמיקה בסגנון אחר. סביר להניח שגם כל פריטי הריהוט החיצוניים שנוספים למטבח, למשל פינת אוכל שמוצבת כחלק מהמטבח או כחלק חיצוני, תעוצב אף היא על פי הסגנון של המטבח.

על כן, כשאנחנו מחפשים אריחי קרמיקה למטבח אזי שאנחנו צריכים להתאים אותם לסגנון וכן לצבעים של המטבח. אם בחרנו למשל, במטבח כפרי, הרי שגם האריחים צריכים להיות כאלה, אם בחרנו מטבח בצבע כהה, והחלטנו להרכיב ארונות מטבח מעץ כהה, אזי שגם האריחים עצמם אמורים להיות כהים, כך הם ישתלבו היטב בעיצוב של המקום.

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות וסגנונות שונים של אריחי קרמיקה למטבח, השאלה היא כיצד אנחנו מחליטים איך לעצב את המטבח ואיך אנחנו מחליטים באילו אריחים להשתמש.

סביר להניח שההחלטה הראשונה תתקבל על פי אופי המבנה, הסגנון שלו ואופי העיצוב שאנחנו רוצים לייצר במטבח, מתוך כוונה שהוא יתאים לעיצוב ולאופי הכולל של המבנה. כמו כן, סביר להניח שאנחנו גם נבחר סגנון עיצוב שיוכל לשרת אותנו גם בצורה מעשית. קרי, נוכל לעבוד במטבח בצורה נכונה ויעילה. לגבי הנקודה איך בוחרים אריחי קרמיקה, זה כבר עניין מעט יותר מורכב.

כיצד בוחרים אריחים בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, אילו אריחים יכולים להתאים לנו מבחינת עיצוב וסגנון. כמו שציינו, הבחירה תתבצע על פי אופי ועיצוב המטבח בצורה כללית.

שנית, העיצוב כשלעצמו הוא חשוב, אך הוא לא הדבר היחידי שאמור להשפיע עלינו, מאחר ויש גם את השאלה באילו סוגי אריחים נשתמש מבחינת החומר. כאן אנחנו צריכים לקחת בחשבון, עד כמה עמידים וחזקים האריחים השונים, עד כמה יהיה לנו נוח לתחזק אותם לאורך זמן, כיצד נוכל להחליף אותם אם נרצה בכך, וכן עד כמה הם ישרתו אותנו מבחינת השימוש במטבח, באופן כללי.

צריך לומר, שתי ההחלטות, גם הבחירה בסוג העיצוב למטבח וגם ההחלטה באילו אריחים נשתמש, בסופו של דבר משפיעה על כל שאר הדברים שקשורים לתכנון ועבודה על המטבח ובכלל לעיצוב המבנה כולו. על כן, חשוב לקבל את כל המידע לפני שאנחנו מקבלים החלטה, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהחליט את מה שנכון עבורנו.